יוצאים לקמפינג סקירת אוהלים

קמפינג עם ילדים

כפי שהבטחתי ובעיקר כפי שמתחשק לי- אני אכתוב כאן כמה פוסטים שקשורים בטיולים ולינת שטח בקמפינג עם או בלי ילדים.

איך לכל הרוחות זה קשור אלי?!

טוב ששאלתם!

אני טיילת. כן כן. באמת.

אני מתה על טיולים- כאלה שצועדים אותם ברגל ולא רק בין חנות לחנות (שלא תבינו לא נכון- גם כאלה אני אוהב מאוד) אבל באמת אני אוהבת לנעול נעלי הליכה, למלא תיק יום במים ונשנושים, לתפוס אזימוט על הר או גבעה ולהתחיל לצעוד…

זה היה נכון כילדה בצופים, זה נשאר נכון בשנים שחייתי בצרפת (בגילאי 18- 21) והתעצם ממש כשחייתי בהודו.

אחר כך, כמחנכת, כשהייתי הרווקה האחרונה בצוות החינוך והמשוגעת לדבר, הייתי זו שהובילה את הפרוייקטים של הטיולים בשביל ישראל בבית הספר (צעדנו אותו פעמיים במשך 6 שנים- מבטיחה לכם פוסט על זה בהמשך), הייתי זאת שלקחה את תלמידי התיכון למסע מים אל ים כפרוייקט גיבוש כשהייתי הרכזת בתיכון…

בקיצור נראה לי שהבנתם שיש כאן דפוס כלשהו.

כשאוריה נולד, לפני כמעט 8 שנים פתאום היתה עצירה כלשהי.

חששתי לקחת את התינוק הקטן הזה שגם ככה לא ממש ישן טוב בבית לטבע, לאוהל, למזרונים…

רק כשהוא היה בן שנה וחצי הוא יצא לקמפינג הראשון בחייו.

נכון- חלקכם יגיד שגם זה מאוד מוקדם- אבל כמישהי שהלכה לטיול רגלי במעינות החמים באיזור ים המלח בשבוע 40 עם הקטנצ’יק הזה בבטן, בשבילי זה היה המון זמן שלא לצאת לשטח.

כבר אז נפלו לי כל מני תובנות, מעולם לא האמנתי שאכתוב אותן עבור אחרים, אבל כדי שגם אתם תוכלו להינות מקמפינג עם הילדים, לא משנה כמה קטנים או גדולים הם, החלטתי לחלוק כאן מהתובנות שלי

אזכמובן שהחלטת להתחיל ב- א אוהל: אוהל הוא המחסה שבו נישן במהלך הטיול או הקמפינג.

וכדאי להבין שזה לא אותו הדבר.

אוהל לטיולים הוא בד”כ משהו שנסחוב איתנו על הגב ולכן עדיף שיהיה אוהל קל משקל.

הפעם אני בוחרת להתעסק בפן הקמפינג של האוהלים וכאן אנחנו צריכים לקחת בחשבון דברים אחרים. 

מה כדאי לדעת לפני שקונים אוהל ראשון?

*הדבר הראשון שאנחנו צריכים להבין לפני שאנחנו קונים אוהל זה מי הולך להשתמש בו? כלומר כמה אנשים הולכים לישון בו? מלבד המזרנים שנשים באוהל, כדאי שנזכור גם את שאר הציוד- אנחנו לא רוצים להשאיר בלילה מחוץ לאוהל את האוכל שלנו/ הבגדים/ החפצים האישיים. גם מחשש לגניבה, גם בגלל חיות שמסתובבות בלילות, גם בגלל הטל/ הגשם… בקיצור- ההמלצה שלי היא תמיד לקנות אוהל שהוא במינימום מספר הנפשות הישנות + 2 (משפחה של ארבעה, תקנה אוהל 6)

*הדבר השני לחשוב עליו בזמן קניית האוהל הוא מתי בדיוק אתם הולכים להשתמש בו? למה זה חשוב? כי יש אוהלים נפלאים, נוחים ולא יקרים של חברות שלא מתאימות לקיץ הישראלי. אוהל המיוצר ע”י חברות אירופאיות ומוגדר כאוהל 3 עונות (סתיו, אביב, קיץ) עשוי להתברר כאוהל שממש חם ולא נעים לישון בו בקיץ הישראלי (כותבת לכם את זה מניסיוני המאוד מאוד מיוזע באוהל כזה בחודש מאי- יוני בארץ…)

איזה אוהל לקנות סקירת אוהלים קניית אוהל אוהלים למשפחות המלצות על אוהלים
איזה אוהל לקנות

מצד שני אם אתם כמוני, אוהבים לטייל כבר בתחילת האביב, יש לקחת בחשבון לחות גבוהה בלילה (טל) ואפשרות לגשם, ולכן לא כדאי לרכוש אוהל שהוא רק עם רשתות מכיוון שתגלו שבבוקר רב הצויד שלכם יהיה לח, אם לא רטוב כולו.

*דבר נוסף לחשוב עליו הוא אורך השימושים באוהל- אם אתם נוהגים לנסוע ללילה או שניים ניתן להסתדר עם אוהלים נמוכים יותר- שאינם מתאימים לעמידה באוהל. אם אתם אוהבים לנסוע ל3 לילות ויותר הייתי ממליצה לכם לחשוב על אוהל שמתאים גם לעמידה. למה? כי הציוד באוהל משנה מקום, מתבלגן, זז ולסדר ולארגן את זה בישיבה על הברכיים לאורך זמן זה לא כ”כ נח וגם לא כ”כ נעים.

חוצמזה ישנו כל נושא החלפת הבגדים שלמבוגרים בינינו בוודאי פחות נח ונעים לעשות זאת בישיבה.

איזה אוהל לקנות סקירת אוהלים קניית אוהל אוהלים למשפחות המלצות על אוהלים
אוהל איגלו

*סוג הפתיחה והסגירה של האוהל: התחום של הקמפינג והאוהלים השתנה והתפתח פלאים בשנים האחרונות. מנגנוני פתיחה מהירה חדשים ושונים מופיעים מכל עבר וזה מאוד מאוד מפתה לרכוש אוהל בפתיחה מהירה של 5 שניות. אינספק שזה גם מאוד מאוד נח.

אבל... וזה אבל גדול… צריך לבדוק טוב טוב את עמידות המנגנון, את יכולת השיפצור- במידה ומשהו משתבש במהלך הפתיחה כשאתם כבר בשטח (כי איזה באססה זה להגי לקמפינג, לגלות תקלה באוהל ולא להצליח לסדר איזו פתיחה פרוביזורית שתאפשר לכם להינות מכל השהות שתכננתם) וגם את הקלות של הסגירה. מה שעוד כדאי לחשוב עליו הוא כמה אנשים נדרשים לפעולת הקמת האוהל וקיפולו ומה גילאי הילדים שלכם- אם יש לכם ילדים צעירים מאוד עדיף אוהל שניתן להקים ע”י אדם אחד כדי שהאדם השני יהיה פנוי להשגיח על הילדים.

איך בוחרים אוהל
איך בוחרים אוהל סקירת אוהלים אוהל פתיחה מהירה אוהל 3 שניות

מניסיון מר של אוהל הנפתח ב-3 שניות, שמתקפל כמו מגני השמש במכוניות, אני יכולה לשתף אתכם שעל אף שהתאמנתי על הסגירה עם סרטון ההדגמה כ-6 פעמים לפני היציאה לשטח, עדיין מצאתי את עצמי, בסופו של דבר ואחרי כמה שימושים, שוברת בטעות את האוהל בגלל כיפוף לא מדוייק ואין מבאס מזה…

*עוד דבר לחשוב עליו הוא הגודל והמשקל של האוהל. למה זה חשוב? כי חוץ מהאוהל יש עוד לא מעט ציוד שאנחנו מארגנים איתנו לקמפינג ואם תא המטען שלנו באוטו אינו גדול במיוחד- צריך לקחת בחשבון את עניין הגודל של האוהל המקופל לפני שרוכשים אותו. ואפילו אם אנחנו מתכננים לקשור את הציוד על הגג, עדיין צריך להרים את האוהל לגג ולכן צריך לבדוק גם את המשקל שלו.

ובחניון עצמו מה? אנחנו לעיתים נדירות נוכל להקים את האוהל בצמוד לאוטו- גם כאן נצטרך לשנע את האוהל מרחק מסויים… בקיצור קחו בחשבון, לפני הרכישה גם את המידות והמשקל של האוהל כשהוא מקופל.

איזה אוהל לקנות סקירת אוהלים קניית אוהל אוהלים למשפחות המלצות על אוהלים
אוהל עמידה פתיחה מהירה

*חדרים/ סלון/ מרפסת… יש היום יותר ויותר אוהלים עם חלוקה פנימית שונה ומגוונת. לרב אוהלים המתאימים ל-6 אנשים ומעלה יגיעו עם אפשרויות לחלוקה פנימית כלשהי. האם זה חשוב? או הכרחי? זה בעיקר תלוי בכם. אנחנו נוהגים לישון גם בקמפינג בחללים נפרדים- ההורים ב”חדר” אחד והילדים ב”חדר” אחר. לכל משפחה יש את הבעד ונגד שלה לעניין.. אני אציין שהבחירה שלנו נובעת מהרצון שלילדים תהיה את התחושה של הפינה שלהם כשהם זקוקים לה ושלנו, ההורים, תהיה הפרטיות שלנו. בפועל אנחנו הרבה פעמים עושים בלילה “משחק הכיסאות” ובבוקר כל הורה קם עם ילד אחר… אבל העיקר הכוונה 😊

חלוקה לחדרים יכולה להקל גם על חלוקת הציוד- למשל חדר אחד בו ישנים (לא משנה אם אתם זוג אן משפחה עם 4 ילדים) וחדר אחד עם כל הציוד- האוכל וכיוב’.

גם גיל הילדים יכול להוות שיקול בחלוקה לחדרים: בנים/ בנות עניייני פרטיות, הזדמנות לבונדינג משפחתי רב דורי- הכל תלוי באופי המשפחה שלכם. יש לכם מתבגרים ועוד לא יצאתם איתם ללינת שטח? שוחחו איתם על כך. אם אתם מתלבטים בין כמה אופציות- הציעו להם להשתתף בהתלבטות- תתפלאו לגלות כמה זה מקל על השהייה המשותפת בקמפינג ב”רגע האמת”.

איזה אוהל לקנות סקירת אוהלים קניית אוהל אוהלים למשפחות המלצות על אוהלים
אוהל פתיחה מהירה 2 חדרים

לנו יש אוהל עם 3 חללים- (התמונה הראשונה בסקירה הזו) 2 מהם נמוכים יחסית והם מיועדים לשינה והחלל המרכזי, בגובה עמידה, משמש גם לציוד וגם שם הכלב שלנו ישן בלילה, כי אני אוהבת שהוא נשאר קרוב…

ויש לנו גם אוהל כמו זה כאן למעלה: אוהל 2 חדרים עמידה מלאה המתאים מאוד לקיץ הישראלי

אין כאן נכון או לא- יש מה שמתאים לכל אחד, אבל אלה דברים להבין ולקחת בחשבון.

*חלונות ואוורור. כפי שציינתי קודם אנחנו חיים בישראל וחם כאן רב עונת הטיולים. לא רק חם יש גם לא מעט יתושים, ברחשים ומעופפים אחרים במקומות בהם אנו נהנים לנפוש- פעמים רבות מדובר בחניונים בקרבת מקורות מים.

מומלץ לבדוק שהאוהל מגיע עם דלת וחלונות רשת שניתן לפתוח ולאורר. למשל אם אתם מצליחים לישון בשעות הצהריים או שיש לכם ילדים צעירים שעדיין זקוקים לשנ”צ (בינינו, מי לא זקוק לה?) כדאי שניתן יהיה להשאיר את החלונות פתוחים עם רשתות סגרות גם כדי שיהיה אוויר באוהל וגם כדי להפחית את סיכויי העקיצות המטרידות.

שוב- מנסיוני עם האוהל 3 חדרים שלנו- הוא מתאים בתיאוריה ל- 3 עונות, אבל הוא אינו בנוי לקיץ הישראלי. בחודשי הקיץ חם בו מידי, ברמה שאפילו בשעות הערב המוקדמות (8-9) כל כך חם בו שהילדים התקשו בעבר להרדם בו.

מה שעוד כדאי לבדוק זה שניתן לסגור את הפתחים בצורה שתגן עליכם ממים במידה ואתם מטיילים בעונת האביב המוקדמת או בסוף הסתיו בהן עשוי לרדת גשם.

אני מאוד מקווה שהמידע כאן עזר לכם.

חושבת שבאמת העיקר הוא שתתנסו בחווית הלינה באוהל ותהנו  ממנה ובשביל שזה יהיה כייף ומהנה כדאי שיהיה נח ונעים.  כמו בכל דבר.

ממליצה לכם בחום לעשות עם הילדים לינת שטח מקדימה בסלון/ מרפסת/ חצר הבית כדי שגם תתאמנו בפתיחה וסגירה של האוהל וגם הילדים יכירו את כל האופציות/ פונקציות/ החלל שיש באוהל ולא יפגשו בזה לראשונה הרחק מהבית המוכר והבטוח.

יאללה, צאו לטבע 😊

קמפינג עם ילדים סקירת אוהלים

1 מחשבה על “יוצאים לקמפינג סקירת אוהלים”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top

היי! אנחנו בחופשה בתאריכים 16-28/8/23

הזמנות שיבוצעו בזמן הזה, יטופלו כשנשוב