תחפושות DIY ממש בקלות

החלטתי לפנק אתכם במשלוח מנות של הדרכות פשוטות ממש ליצירת תחפושות ברגע האחרון- להורים/ לילדים/ לעוד מסיבה או לכל סיבה שלא תהיה…   התמונות הן השראה מפינטרסט- ההוראות לביצוע הן שלי

אש/ מדורה/ להבה

מה צריך: חצאית טולים בגוונים צהוב/ אדום/ כתום- ניתן לרכוש בחנויות או להכין לבד בעזרת בד טול. גרלנדה קצרה של לדים על סוללות, “גומי תחתונים”, בד לבד בגוונים צהוב/ כתום/ אדום, דבק בדים (גוטרמן או E600)

מה עושים: נגזור מבדי הלבד בצורה של להבות ובעזרת דבק הבדים נעצב על גבי חולצה שיש לנו בבית את המדורה/ להבה. אפשר להשתמש בשבלונה של להבות מגוגל תמונות, או לגזור ביד חופשית.

ניצור “חגורה” מהגומי ברוחב של היקף המותן של המתחפש/ת בעזרת הגומי הזה נתפוס את בית הסוללה של הגרלנדה ונלפף עליו את האורות.  מעל זה נלבש את החצאית.

באותו האופן ניתן לשדרג את תחפושת מלכת הכוכבים שמתוארת בהמשך ועם חצאית טולים שחורה/ כסופה להפוך ללייל כוכבים.

**שימו לב שיש גרלנדות אם אפשרות להיבהוב וגם זה מוסיף לאפקט של התחפושת

תחפושת אש

אלופי המיחזור:

מה צריך: שקית אשפה עם שרוך, שדכן, עטיפות של חטיפים/ תוויות של בקבוקי שתייה, פקקים של בקבוקי שתייה, חוט דייג או חוט שפגאט, עיתונים, נייר קראפט חום, מברג, דבק חם

מה עושים: משתמשים בשקית כבסיס לחצאית/ טוניקה. על גבי השקית משדכים עטיפות של חטיפים ואת התוויות השונות שאספנו.

ניתן להפוך שקית גם לחולצה ע”י פתיחת חורים לידיים בצדדים וגזירת חצי עיגול בחלק העליון שדרכו נוכל להוציא את הראש.

ממלאים את שקיות האשפה בכמה שיותר עטיפות ותוויות.

אפשר להוסיף גזרי עיתון או פלאיירים של פרסומות, אפשר להשתמש בעיתונים ליצירת חצאית- נהדק רצועות של עיתון על גבי חוט שפגאט או שרוך סאטן בהיקף המותן+ 20 ס”מ לקשירה ובכך ניצור חצאית עיתונים

לוקחים פקקים של בקבוקי שתייה, בעזרת מקדחה/ מברג/ מסמר מחוררים את הפקקים ומשחילים אותם על החוט ליצירת שרשרת/ חגורה.

אפשר להדביק בעזרת דבק חם פקקים שונם על גבי קשת לשיער או כמו שהסברנו למעלה את הסרט ראש של מלכת הכוכבים, רק עם הפקקים השונים.

תחפושת מיחזור
תחפושת אלופי המיחזור

מלכת הכוכבים/ הלילה

מה צריך: סול נצנצים בצבע זהב/ כסף (להשיג בחנויות סטוק/ יצירה), מספריים, דבק סיליקון/ דבק חם, סרט סאטן בצבע תואם לסול.

מה עושים: מדפיסים דוגמה של כוכב מהאינטרנט/ נעזרים בשבלונה/ מציירים ביד חופשית כוכב כל גבי הסול (מציירם בצד החלק ולא המנצנץ)

גוזרים את הכוכבים ששרטטנו. מודדים את היקף הראש, מוסיפים עוד 10 ס”מ מכל צד מדביקים את הכוכבים מרכז הסרט הצידה ומשאירים לפחות 15 ס”ח מכל קצה חשוף. את אותו הדבר ניתן לעשות גם על קשת לשיער.

באותו האופן ניתן ליצור חגורה להיקף המותן, צמידים לידיים או לרגליים.

את הכוכבים ניתן לתפור גם על גבי בגדים או להדביק .

**על אותו העיקרון ניתן להכין גם מלכת לבבות/ גלקסיה או חייזר…

חייזרים

צוללן

מה צריך: שני בקבוקי שתייה 1.5 ליטר ריקים, ספריי צבע, איזולירבנד שחור, דאק טייפ אפור- כסוף, משקפת, חבל/ שרוכים, מצית, מברג פיליפס

מה עושים: מנקים היטב את הבקבוקים. מרססים בספריי בצבע שבחרתם, ממתינים לייבוש מלא. מעטרים את הבקבוק בעזרת האיזולירבנד השחור.

מסירים את הפקק מהבקבוק, מניחים על משטח שטוח (עדיף על מרצפות בחוץ או במקום שלא יראו שריטות) בעזרת המצית מחממים בזהירות את החלק השפיצי של המברג, דוחפים את המברג למרכז הפקק בתנועה סיבובית עד שנוצר חור. את אותה הפעלה נבצע גם בחלקו התחתון של הבקבוק, אפשר ממש במרכז הבקבוק, או מעט בצד- להקפיד על מיקום זהה בשני הבקבוקים.

מודדים עם החבל את האורך מהשכמות ועד המותן (כמו האורך של כתפיה של תיק גב), ומוסיפים את אורך הבקבוק. מכינים 2 אורכים כאלו. עושים קשר בחלק אחד של החבל, כך שיישאר “זנב” של חבל באורך 5 ס”מ, משחילים מחלקו התחתון של הבקבוק כך שהקשר נשאר בחוץ.

מוציאים את החבל מפיית הבקבוק, משחילים בפקק דרך החלק הפנימי ומושכים החוצה.

מבריגים את הפקק לפייה. את החבל הנותר קושרים ל”זנב” שנותן בחלק הבקבוק התחתון. חוזרם על הכל גם בבקבוק השני.

מחברים את שני הבקבוקים בעזרת דאקטייפ אפור/ כסוף.

מתחילים את החיבור בחלק שייפנה אל הגב של מי שמתחפש ומקיפים פעם/ פעמיים.

תחפושת צוללן

נחיל מדוזות

מה צריך: מטריה שקופה, שקיות ניילון שקופות, טול בגוונים כחולים/ סגולים/ לבנים, שדכן, טושים, דף נייר לבן או בד לבד לבן, דבק סיליקון

מה עושים: נגזור מהטול/ ניילון אורכים שונים של רצועות בכמות שתספיק לכל היקף המטרייה. בעזרת שדכן נחבר את הרצועות לכל ההיקף התחתון של המטרייה.

אם רוצים אפשר להדביק בד טול/ אורגנזה (שאילו בדים עם שקיפות מסויימת) על החלק הפנימי של המטרייה כדי לתת לה גוון.

אם רוצים ליצור למדוגזה עיניים- מציירים על גבי דף/ בריסטול או בד לבד בצבע לבן שתי עניין אליפטיות גדולות ומציירים אישון בטוש שחור/ כחול. אפשר להוסיף כל גן ריסים.

** ניתן להשתמש גם בניירות צלופן צבעוניים

תחפושת מדוזות

כובע אולף:

מה צריך: כובע גרב/ מצחייה בצבע לבן, מנקה מקטרות חום, לבד כתום, לבד להן, לבד שחור, טוש פרמננט שחור, דבק גוטרמן/ E600

מה עושים: מהלבד הלבן גוזרים שני עיגולים שמשרטטים בעזרת תחתית של כוסית קטנה. עם הטוש השחור מציירים שני אישונים לעיגולים. גוזרים גם מלבן לבד לבו ומדביקים על תחתית כובע הגרב, במרכז (זו השן)- אם עובדים על כובע מצחייה מדביקים במרכז המצחייה.

גוזרים צורת גזר מהלבד הכתום ושתי גבות מהלבד השחור. ממקמים את האף,

העניים והגבות על הכובע ומדביקים.

חוצים מנקה מקטרות אחד בצבע חום/ שחור. לוקחים מנקה מקטרות שלם אחד ומשחילים א שני קצותייו מתוך החלק הנימי של הכובע אל החיצוני (מחוררים שני חורים קטנטנים בעזרת מנקה המקטרות עצמו, או עם מספריים). את החצי הנוסף שגזרנו מלפפים בבסיס על שני הקצוות הבולטים ופורשים 3 “מקלות”.

כובע אולף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

היי! אנחנו בחופשה בתאריכים 16-28/8/23

הזמנות שיבוצעו בזמן הזה, יטופלו כשנשוב