מטיילים בארגנטינה עם קרן איתן

מטיילים בארגנטינה עם קרן איתן

קרן איתן- אמא לשלושה, ברילוקיישן בארגנטינה, טיילת עם קילומטראז’ גבוה:)מטיילים בארגנטינה עם קרן איתן

קרדיט לתמונה טלי תלמיד https://www.shortandsimple.co.il/

נעים מאוד- קוראים לי קרן איתן, אני בת 37, נשואה ואמא ל-3 ילדים וחייה כרגע בבואנוס איירס (ארגנטינה) אנחנו כאן בשליחות, מטעם משרד החוץ. לפני כן היינו בשליחות בגאנה.

אני יזמית ויוצרת תוכן ברשת, מנהל קהילות והתחלתי להתעסק בזה לפני כ-4 שנים, קצת לפני שיצאנו לשליחות, ידעתי לפני השליחות שאני רוצה לנסות את התק’ הזו כדי להתנסות בבלוגינג. לפני כן הייתי מורה.

הקמתי קהילה של הורים לתאומים כחצי שנה לפני שיצאנו לשליחות. העסק קם בדצמבר 2016. לקהילה קראו “מזל תאומים”, משם העסק השתנה והתגלגל ל”אמא כמוך” ומשם למה שהוא היום “שבט אימהות”.

בנוסף אני מעבירה הדרכות סושיאל- בקורסים או בהדרכות דיגיטאליות אחד על אחד. יש גם קורס דיגיטאלי שמתבשל… בואו נראה אם זה יקרה…

מה זכור לך מטיולים בילדותך?

טיולים היו חלק מאוד מאוד!  משמעותי מהילדות שלי, בזכות אבא שלי- שהוא פטריוט ואוהב ישראל.

כילדה כל שבת היינו יוצאים לטייל עם ההורים- עד גיל ההתבגרות שבו כבר הפסקנו לטייל איתם 😉

טיילנו בכל הארץ- ההורים שלי מספרים שאני ואחי היינו שואלים בכל ערב שישי- “נו, לאן מטיילים מחר?” באמת חרשנו את הארץ כל שבת במהלך ילדותי. זה נטמע בי מאוד מאוד עמוק. מאוחר יותר גם השתתפתי בחוגי סיור ואז גם הדרכתי בהם.

בצבא הייתי מדריכת טיולים בבי”ס שדה. עשיתי תואר ראשון ושני בלימודי א”י וארכאולוגיה. תעודת הוראה בהיסטוריה של ארץ ישראל והייתי מורה לשל”ח והיסטוריה- עד לפני 4 שנים- אז אפשר לומר שאהבת הארץ וטיולים בארץ זה דבר שמאוד מאוד מוטמע בי.

הזיכרון שישר עולה לי מטיולים בילדות זה אני ואחי מנסים לישון במושב האחורי של האוטו ואבא שלי אומר לנו “קומו, קומו, תראו איזה נוף”. זה הדבר שאני הכי זוכרת.

מה המקום הכי מיוחד שטיילת בו?

באופן טבעי מהרגע שהפכתי לעצמאית המשכתי לטיולים בעולם: מייד אחרי הצבא נסעתי לטייל בקאצ’קר- במזרח טורקיה.

אחר כך עשיתי שלושה מסעות של מלכת המדבר באוגנדה שלוש פעמים! הצוות שלי זכה! היינו בפירנאים, טיילתי במזרח… אח”כ הייתי דיילת אוויר בחברת תעופה. היו לי המון כרטיסים בחינם וניצלתי את זה ממש עד תום! הייתי בכל העולם, חוץ מאוסטרליה (אבל זה בערך המקום היחיד שלא הגעתי אליו… אני עוד אגיע) אני מאוד מאוד אוהבת לטייל- זה גם משהו שאנחנו עושים הרבה עם המשפחה שלי (הראיון הזה מתקיים משדה”ת בבואנוס איירס- בדרכינו לקולומביה)

אם היה לי כרטיס פתוח על חשבון “אייר דאשה” הייתי רוצה לטוס לישראל- מהמקום בו אני נמצאת היום שאני מטיילת, חיה בחו”ל, אני נהנית מזה מאוד, אבל הייתי רוצה שמתי שאני רוצה אוכל לעלות על מטוס ולטוס לישראל. מאוד מחוברת למדינה, לבית, למשפחה! כל העסק שלי מושתת על הקהילה של הנשעם הישראליות. הישראליות טבועה לי בדם! אז הייתי שמחה לכרטיס לישראל בבקשה 😊

מטיילים בארגנטינה עם קרן איתן

את אוהבת ליצור? לאיזה תחום יצירה את מתחברת?

יצירה- אצלי תמיד מתקשר לי ליצירה פיזית craft דברים כמו שיש ב”דאשה” בזה אני מרגישה שאני לא טובה- הידיים שלי פחות יצירתיות, אני גם לא יודעת לנגן על שום דבר… היצירתיות שלי היא בראש, היצירה שלי היא כתיבה- זה המקום שהכי נח לי בו לשבת ולכתוב.

לצערי עם כל העניין של ניהול קהילות ששאב אותי אליו, יש לי פחות זמן ליצור דווקא בתחום הכתיבה- אבל כשאני יושבת וכותבת, זה איכשהו תמיד הופך לתוכן ויראלי. אני מאוד אוהבת את הכתיבה והיא באה לי בקלות

אני גם מאוד אוהבת לשחק (acting) – היום זה יוצא לי בעיקר כשאני מצלמת סרטונים ברשת, אבל אני בוגרת 5 יח”ל תיאטרון ומאוד נח לי מול מצלמה- אני לא יודעת אם משחק זה יצירה- אבל זה ללא ספק חלק מכיפת ה”אומנות”

בגלל שאלה תחומי היצירה שאני מתחברת אליהם- כך אני גם עם הילדים: עם הבנות אנחנו משחקות מלא ב”נדמה לי” ועושים שיגועים, ריקודים…

מה את נהנית ליצור עם הילדים שלך?

לצערי קשה לי ליצור crafts עם הילדים שלי- אלא אם יש לי ערכות ייעודיות לדבר- ואז אני מרגישה בתיה עוזיאל כי הכל פשוט יותר.

כילדה, איך היית מבלה את שעות הפנאי שלך?

כנערה מתבגרת הייתי מבלה את שעות הפנאי שלי בטיולים ושיטוטים- גרנו ברעות- אז על הגבעות שלימים נבנתה מודיעין היינו מטיילים הרבה, נכנסים למערות חשמונאיות.

כילדה צעירה יותר- הייתי תולעת ספרים- זוכרת את עצמי הולכת לספרייה בפתח תקווה פעמיים ביום (שם גרתי כשהייתי בכיתה א’- בגיל של הבנות שלי) הייתי לוקחת שני ספרים של “ג’ינג’י” מחסלת אותם ומחליפה. לצערי היום אני בקושי קוראת כי הסלולארי שואב אותי לתוכו- הקריאה בסלולארי, העבודה… אבל הנה- לקחתי איתי ספר לחופשה שלי- בואו נראה מה ייצא מזה…

מטיילים בארגנטינה עם קרן איתןקרדיט לתמונה טלי תלמיד https://www.shortandsimple.co.il/

מה הדבר הבילוי האהוב עלייך בשעות הפנאי- לבד? עם הבן/ת זוג? עם הילדים?

מוסיקה! מאוד אוהבת לשמוע מוסיקה- זה משמח אותי ומרומם לי את מצב הרוח. זה מצחיק מה שאני אומרת: אבל אני ממש אוהבת לשים מוסיקה ולנקות- זה יכול להיות אחלה בילוי בשבילי אם אני לבד בבית: לשים מוסיקה ולהתחיל לנקות 😊  וטיולים! חד משמעית- גם אם זה סיבוב בעיר בואנוס איירס שבה אנחנו גרים עכשיו- אפילו טיול קצר בתוך העיר עם הילדים ואסף- יש בעיר הזו מלא פארקים, מלא מסעדות… ובין אם זה טיול כמו שאנחנו עכשיו נוסעים לקולומביה. משתדלים ממש לנצל את השליחות הזו שאנחנו כבר פה- לטייל כמה שיותר בארגנטינה בפרט ודרום אמריקה בכלל.

בא לך להמליץ לנו על טיול כייפי שמתאים למשפחות?

בארור!! עד שנסענו לשליחויות הייתי גם מדריכת טיולי משפחות בסופי שבוע אז אני אמליץ על 2 מסלולים שאני אוהבת:

נחל שיח בחיפה. החיסרון היחיד שלו הוא שהוא אינו מעגלי- אבל אפשר לנסוע עם עוד משפחה ולהשאיר אוטו אחד בסיום ושני בהתחלה. מסלול כייפי- מוצל ברובו והוא כולו בירידה. יש שם כמה קטעים טיפה מאתגרים לילדים קטנים- אבל מספיק להושיט להם יד ולעזור להם. יש שני מעיינות בדרך ובריכות בסוף וההתחלה היא בבית קפה בכיכר בחיפה. אז בהחלט בהחלט ממליצה.

טיול נוסף שאני רוצה להמליץ עליו הוא במדבר (אהוב ליבי) נחל חוורים: אפשר לעשות אותו מעגלי. אפשר לעשות אותו קצר- יש כל מני אופציות.

יש עוד טיולון קצרצרון- נחל קראקאש שיורד למטה מצומת שדה בוקר עד לחניון של נחל חווארים בתחתית נחל צין. זה קלאסי למשפחות- הילדים יולים לרוץ ולהשתולל בחולות. בקיצור כל מה שקשור בבקעת צין- ממש הייתי שמחה לקחת לשם את המשפחה של לטיול.

תודה שבחרת לחלוק איתנו את כל זה.

איפה אפשר לקבל עוד השראה ומידע ממך?!

בפייסבוק/ אינסטגרם של שבט אימהות- מתוך הקישור הזה אפשר למצוא את כל המקומות שאני נמצאת בהם: http://2wins.ravpage.co.il/myurls

ומזמינה אתכם לשמוע גם את הפודקאסט החדש עם שירלי תמיר “בואנוס איירס- תלמונד”- שיחת אימהות חוצת יבשות.: https://shevet-imahot.co.il/podcast/

מוזמנים להיות חלק מהקהילה שלי ומהשבט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top

היי! אנחנו בחופשה בתאריכים 16-28/8/23

הזמנות שיבוצעו בזמן הזה, יטופלו כשנשוב